Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

KONKURS STYPENDIALNY

Polish Student Organization, Inc., ma zaszczyt ogłosić kolejny konkurs stypendialny.

Wyślij wypełnione podanie (POBIERZ) wraz z załącznikami:

  • CHECK lub MONEY ORDER w wysokości $15.00
  • wypełniony formularz wraz ze zdjęciem;
  • oficjalny transkrypt z aktualnej uczelni (jeżeli zaczynasz pierwszy semestr na danej uczelni, wyślij transkrypt z poprzedniej uczelni/liceum; w wypadku studentów, którzy zaczynają studia po liceum w Polsce, prosimy o kopię świadectwa maturalnego)
  • kartkę z odpowiedziami na poniższe trzy pytania:
  1. Jaka jest Twoja rola w w środowisku polonijnym? (500 słów)
  2. Zapoznaj się z obecnymi wydarzeniami i imprezami organizowanymi przez Organizację Polskich Studentów, a następnie w 300 słowach, napisz jakie dodatkowe wydarzenia lub imprezy mogłyby wpłynac na korzyść PSO.
  3. Na co przeznaczysz wygrane stypendium? (200 słów)


Nasz adres:
Polish Student Organization, Inc.
15 East 65th St.
New York, NY 10065

Kompletne podania wraz z wszystkimi załącznikami należy dostarczyć do 17 marca 2017r.
Decyzja Komisji Stypendialnej zostanie ogłoszona na poczatku kwietnia.
Wszelkie pytania prosimy kierować do zarządu na adres zarzad@pso-usa.org.

 

 

 

 

 

SCHOLARSHIP FUND

The Pulaski Association of Business and Professional Men, Inc. and Pulaski Association Endowment Fund, Inc. proudly announce the awarding of one $4,000.00, $2,000.00 and $1,000.00 scholarships to high school seniors or students in their freshmen and sophomores years pursuing a degree at an accredited college or university. Applicants must be at least one fourth of Polish descent. Prior scholarship recipients are not eligible. Application must be fully  completed and include the following information:


1)    Name, Address, Email Address  and Telephone Number
2)    Date and Place of Birth and Family Background
3)    High School or College presently attending
4)    Transcript from prior semester or year
5)    SAT/ACT  Scores
6)    Essay on how Polish background may affect your professional or social life (no more than two pages)

Mail the completed application package to:

Pulaski Association of Business
And Professional Men, Inc.
C/O  Romuald Magda, Esq.  
776 A Manhattan  Ave.
Brooklyn, NY 11222

Attn: Scholarship Committee


Applications must be received by January 13th, 2017. Winners of the scholarship will be notified by telephone and must attend  the award ceremony in person (no proxies will be accepted) on February  4th, 2017  during our Person of the Year Gala, at  Russo’s on the Bay,  162-45 Cross Bay Blvd.  Howard Beach, NY 11414,   from 7PM-12PM.


Applications are to be downloaded from here or from our website www.pulaskiassociation.com.
You may email us at Pulaskiassociation1@gmail.com with questions regarding the application.

Nowe Pokolenie - przyszłość zależy od młodzieży. Konferencja młodej Polonii

Zapraszamy młodzież polonijną, studentów i młodych profesjonalistów wieku od 17 do 35 lat na konferencje pt. "Nowe Pokolenie - przyszłość zależy od młodzieży". W programie zajęcia dotyczące rozwoju osobistego i kariery zawodowej oraz debaty nt. działalności organizacji polonijnych i przyszłości Polonii w USA. Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia na newyork.rsvp@msz.gov.pl

PSO Connect- Impreza Walentynkowa

W imieniu Polish Student Organization serdecznie zapraszamy na spotkanie PSO Connect. Jest to spotkanie dla studentów, absolwentów oraz profesjonalistów polskiego pochodzenia i umożliwia wszystkim uczestnikom nawizanie nowych znajomości. 
Wstęp $25.00 dla członków PSO, $30.00 dla sympatyków. W cenę biletu wliczony jest OPEN BAR przez cala noc!!!!
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 12 lutego na adres rsvp@pso-usa.org
ZAPRASZAMY!

Zmiana terminu Balu Stypendysty

Szanowni Państwo,
Z przyczyn niezależnych od nas byliśmy zmuszeni do przełożenia Balu Stypendysty 2016 na 23 kwietnia 2016. Naszym priorytetem jest w szczególności zadbać o bezpieczeństwo naszych Gości nie tylko podczas balu ale również w drodze na bal i z powrotem. Niestey, złe warunki atmosferyczne, które są przewidywane na sobote, w dużej mierze mają wpływ na spełnienie tego założenia. Godzina oraz miejsce gdzie odbędzie się bal pozostają bez zmian. Osoby, które kupiły już bilet a nie będą mogły przybyć na bal bardzo prosimy o kontakt. 
Z poważaniem, 
Zarząd PSO

Jeśli nie kupiłeś biletu na Bal Stypendysty nic straconego, kliknij przycisk poniżej.

Stypendium - Wyniki głosowania

Komisja stypendialna, w składzie:
Dr. Dariusz Czarkowski – profesor, Polytechnic Institute of NYU
o. Jacek Buda – były kapelan Columbia University,
Dr. Wieslaw Bury – emerytowany profesor, DeVry University
postanowiła przyznać stypendia następującym kandydatom:

Katarzyna Golec– American University of the Caribbean School of Medicine (I Miejsce)
Maksymilian Kubis – The New School (II Miejsce)
Maria Serwatka – Mercy College (III Miejsce)
Tomasz Pustelny – John Jay College of Criminal Justice, CUNY (Wyróżnienie)

Gratulujemy! Do zobaczenia na Balu Stypendysty 23 stycznia 2016.

Bilety wciąż do nabycia. Kliknij tutaj.

XVIII Bal Stypendysty

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością zapraszam wszystkich sympatyków Organizacji Studentów Polskich w Nowym Jorku (PSO) na XVIII już doroczny Bal Stypendysty, podczas którego będą rozdane stypendia uzdolnionym studentom polskiego pochodzenia!
Goszczenie Państwa na tegorocznym Balu będzie dla nas zaszczytem i mam ogromną nadzieję, że będziecie Państwo zadowoleni z tego co dla Was przygotowaliśmy. W cenę biletu, oprócz doskonałej zabawy w rytmie przebojów muzyki polskiej i zagranicznej, wliczone są: cocktail hour, kolacja, deser oraz open bar. Program wydarzenia obejmuje loterię z atrakcyjnymi nagrodami.
Od 1997 roku Organizacja Studentów Polskich organizuje uroczysty Bal, którego celem jest zbieranie środków na nasz Fundusz Stypendialny. Doroczne wydarzenie gromadzi około 200 gości, zaś dochody w całości przeznaczane są na stypendia dla studentów polskiego pochodzenia, bez względu na ich status imigracyjny. 

Bal odbędzie się 6 Stycznia 2016 o godzinie 7:00pm w Terrace On The Park.

Szanowni Państwo, 
Z przyczyn niezależnych od nas byliśmy zmuszeni do przełożenia Balu Stypendysty 2016 na 23 styczeń 2016. Godzina oraz miejsce gdzie odbędzie się bal pozostają bez zmian. Osoby, które kupiły już bilet a nie będą mogły uczestniczyć w balu bardzo prosimy o kontakt. 
Z poważaniem, 
Zarząd PSO

 

W celu nabycia biletów należy skontaktować się z nami drogą emailową na: bilety@pso-usa.org. Opłaty za bilety można dokonać za pomocą karty kredytowej poprzez umieszczony na naszej stronie internetowej www.pso-usa.org, system PayPal. W tym roku oferujemy bilety w następujących cenach:

Ceny biletów kupionych do 15 listopada:
$135 – bilet dla wszystkich sympatyków PSO; $115 – bilet dla aktywnych* członków PSO oraz $100 dla studentów z ważnym ID
Ceny biletów kupionych do 15 stycznia:
$150 – bilet dla wszystkich sympatyków PSO; $125 – bilet dla aktywnych* członków PSO oraz $110 dla studentów z ważnym ID
Ceny biletów kupionych po 15 stycznia:
$150 – bilet dla wszystkich sympatyków PSO; $150 – bilet dla aktywnych* członków PSO oraz $150 dla studentów.

Ponownie serdecznie zapraszam i wyrażam nadzieję, że zechcecie Państwo zaszczycić swoją obecnością nasze wydarzenie, organizowane w jakże szczytnym celu - wspierania edukacji polonijnej młodzieży. W razie pytań, bardzo proszę o kontakt emailowy pod adresem mdziewa.pso-usa@outlook.com

Pliki do pobrania:
-Reservation Form
-Zaproszenie

Wybory walne

Szanowni Państwo, 

 

W dniu 22 grudnia 2015 roku o godzinie 19:00 w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku, 233 Madison Avenue (Jan Karski Corner), New York, NY 10016,  odbędą się walne wybory zarządu PSO. Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych udziałem w wyborach o potwierdzenie przybycia na rsvp@pso-usa.org do 15 grudnia 2015 roku

Podczas spotkania oficjalnie zostanie odwołany obecny Zarząd PSO i zostanie wybrany nowy Zarząd. Osoby zainteresowane zostaniem członkiem zarządu PSO prosimy o zgłaszanie kandydatury na zarzad@pso-usa.org do 15 grudnia. W razie dodatkowych pytań lub uwag bardzo proszę o kontakt.

PSO Connect

W imieniu Polish Student Organization serdecznie zapraszamy na spotkanie PSO Connect.
PSO Connect to seria spotkań dla studentów i absolwentów polskiego pochodzenia. Uczestnicy mają okazję poznać profesjonalistów, profesorów, jak również innych studentów, a przez to poszerzyć krąg znajomości oraz pogłębić wiedzę na tematy, które ich dotyczą. Wydarzenia te to wspaniała okazja do nawiązywania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń związanych z pracą lub edukacją. Seria PSO Connect ma na celu poszerzenie wiedzy uczestników na tematy, które ich interesują oraz ułatwienie podejmowania decyzji związanych z przyszłą karierą.
Wstęp $20.00 dla członków PSO, $30.00 dla sympatyków. W cenę biletu wliczony jest OPEN BAR!!!!
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 15 kwietnia na adres rsvp@pso-usa.org
ZAPRASZAMY!

Stypendia rozdane!

Komisja stypendialna, w skladzie:

o. Jacek Buda – były kapelan Columbia University,
Dr. Wieslaw Bury – emerytowany profesor, DeVry University
Dr. Dariusz Czarkowski – profesor, Polytechnic Institute of NYU

postanowiła przyznać stypendia następującym kandydatom:

Robert Bronchard – Hunter College, CUNY (I Miejsce)
Caroline Rakus-Wojciechowski – Harvard College (II Miejsce)
Piotr Madej – Syracuse University (III Miejsce)
Izabela Dzienisiewicz – Baruch College, CUNY (Wyróżnienie)

Gratulujemy! Do zobaczenia na Balu Stypendysty 24 stycznia 2015r.