Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

PSO Connect

PSO Connect to seria spotkan dla studentow i absolwentow polskiego pochodzenia. Uczestnicy maja okazje poznac profesjonalistow, profesorow, jak rowniez innych studentow, a przez to poszerzyc krag znajomosci i poglebic wiedze w tematach, ktore ich dotycza. Wydarzenia te to wspaniala okazja do nawiazywania nowych kontaktow oraz wymiany doswiadczen zwiazanych z praca lub edukacja. Seria PSO Connect ma na celu poglebienie wiedzy uczestnikow w tematach ktore ich interesuja oraz ulatwienie podejmowania decyzji zwiazanych z przyszla kariera.

Nasze cele:

  • stworzenie grupy osob, ktore beda sobie nawzajem pomagac we wszystkich dziedzinach zycia

  • nauczenie sie jak wspolpracowac i nawiazywac kontakty

  • stworzenie bazy danych zawierajacej potencjalnych pracodawcow, pracownikow, studentow i nauczycieli

  • zblizenie do siebie mlodych ludzi Polskiego pochodzenia

  • wspolna zabawa i odpoczynek w milej, profesjonalnej atmosferze