Polish Student Organization

PSO jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku. Naszą misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykanskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, propagujemy znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczymy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami. Od dłuższego już czasu jesteśmy ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, zaś jednym z naszych priorytetów jest rozwinięcie naszego programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Nasza strona w dużej mierze odzwierciedla naszą działalność. Możecie tu znaleźć informacje o naszej organizacji, nadchodzących wydarzeniach, a także o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA.

Wszystkich, ktorzy dysponuja chwila wolnego czasu i pokladami energii, albo tych  ktorzy chca nas dopingowac i wspierac nas duchowo, zapraszamy do wstapienia w szeregi PSO. Stancie sie czescia wyjatkowej i jedynej w swoim rodzaju organizacji polonijnej non-profit, ktora juz od przeszlo dwudziestu lat sluzy niestrudzenie wszystkim, ktorzy tego potrzebuja. Stan sie jednym z czlonkow naszej wielkiej rodziny, baw i ucz sie sie razem z nami. Spedzaj swoj wolny czas w doborowym towarzystwie i poznawaj ludzi, ktorych nie spotkasz nigdzie indziej!

ZAPRASZAMY!!!

Organizacja Studentów Polskich

Zapytaj Nas

Zapytaj Nas

Przeczytałeś informator, FAQ, publikacje i nadal masz pytania o studiowaniu i pracy w USA, na które nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi?

Napisz do nas – wyślij list na adres pso@pso-usa.org

Twój list trafi do kilkunastu osób, z których każda przeszła inną ścieżkę nauki w Stanach. Jeśli chcesz się czegoś więcej o nich dowiedzieć, kliknij tutaj [link chwilowo nie działa].

Prosimy bardzo o podanie w nagłówku listu tematu zapytania (przykładowo: “zmiana statusu wizowego”, “studia doktoranckie – politologia”, “nostryfikacja dyplomu inżyniera”). Prosimy o nie wysyłanie maili bez tematu albo z nagłówkiem typu “pytanie”, “pomoc”, “pilne” albo “?”.

Jeśli piszesz do nas ponownie z kolejnym zapytaniem, bardzo prosimy o załączenie naszych odpowiedzi i oryginalnego listu – bardzo nam to ułatwia życie, bo nie musimy przeszukiwać archiwum listy.

Jeśli masz pytania związane z działalnością PSO, naszymi stypendiami lub terminami i tematami sesji informacyjnych, wyślij list na adres zarzad@pso-usa.org (pamiętaj o zamieszczeniu tematu listu w naglówku).

Jeśli chcesz się z nami spotkać, zajrzyj do kalendarza wydarzen – zapraszamy na następna imprezę PSO!.

A jeśli chcesz się do nas zapisać, możesz ściągnąć instrukcje i ankietę członkowską.